Data Centerele noastre – pregatite pentru afacerea ta

Administrator Sistem IT (Sysadmin)

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare in domeniul informatic sau al tehnologiei informatiei (Automatizari si calculatoare, Calculatoare, Informatica, Tehnologia informatiei);
  • Cunostinte necesare: IT software si hardware, sisteme de operare, baze de date, retele de calculatoare;
  • Capacitatea şi experienţa lucrului în echipa, dinamism, integrare, flexibilitate;
  • Experienta intr-o pozitie similara reprezinta un avantaj;
  • Experienta cu sisteme de virtualizare (Hyper-V, ESXi, KVM, OpenVZ, etc);
  • Limba engleza nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Asigurarea functionarii neintrerupte si in parametrii standard a infrastructurii tehnice IT & C a companiei;
  • Verificari, interventii tehnice si solutionari probleme IT & C;
  • Asigurare de suport tehnic utilizatorilor echipamentelor/sistemelor IT ale companiei;
  • Operatiuni de mentenanta preventiva hardware si optimizare software echipamente;
  • Depanare hardware si software;
  • Instalare imprimante si sisteme de operare, inlocuire componente, asamblare calculatoare;
  • Configurari retele (cablare, router-e, switch-uri, etc.);
  • Asigurarea suportului de specialitate in functie de solicitari.

Oferta noastra:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru profesional intr-o echipa tanara, dinamica;
  • Dezvoltarea personala si profesionala;
  • Sprijin pentru formare si certificare.