Data Centerele noastre – pregatite pentru afacerea ta

Senior Network Engineer

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare (Informatica, Inginerie, Cibernetica, Telecomunicatii sau studii similare);
  • Experienta de peste 3 ani in domeniul IT & C;
  • Experienta complexa dovedita de gestionare a infrastructurii IT;
  • Este necesara cel putin una dintre urmatoarele certificari: Juniper / Cisco (CCNP) / Avaya / HP; (Expertiza Juniper ar fi un plus);
  • Avantaj: Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) sau certificari similare.
  • Abilitati puternice interpersonale si capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, abilitati de rezolvare a problemelor;
  • Abilitati excelente de comunicare in limba engleza;
  • Experienta intr-o pozitie similara reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

  • Pregatirea documentatiei tehnice, intretinerea si suportul pentru proiectele IT ale companiei;
  • Proiectarea si testarea solutiilor noi;
  • Formarea tehnica a partenerilor; suport vanzari;
  • Monitorizarea proactiva a pragurilor de performanta a infrastructurii;
  • Cresterea capacitatii de planificare;
  • Imbunatatirea si continuarea automatizarii proceselor existente;
  • Revizuirea alertelor pentru a identifica, atenua si preveni problemele;
  • Asigurarea unui suport tehnic avansat pentru clientii interni si echipa de vanzari;
  • Asigurarea unui sprijin de nivelul doi si trei la personalul de service;
  • Provizionarea de noi servicii si sisteme.

Oferta noastra:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru profesional intr-o echipa tanara, dinamica;
  • Dezvoltarea personala si profesionala;
  • Sprijin pentru formare si certificare.